YAĞMUR DENİZ AYDIN

Yağmur Deniz Aydın

1999 senesinde dünyanın merkezi, Nasreddin Hoca’nın memleketi Konya’da doğdu. Bir yüzyılın sonunda doğmak onu mutlu ediyor, 99’lu olmaya sempati duyuyor. Henüz iki yaşındayken ise Ankara’ya tayin oldu ve çocukluk yıllarını Ankara’da geçirdi. Memur çocuğu olmanın avantajlarından yararlanıp cennet vatanın doğusundan batısına, dört köşesinde yaşama şansı buldu.

Türkiye’nin farklı şehirlerini erken yaşta tecrübe etmeye başlayınca insan görmek, insan tanımak, insanı gözlemlemek ve insanı anlamak en sevdiği uğraşlar haline geldi. Hal böyle olunca soluğu iletişim fakültesinde aldı ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Reklamcılık bölümünü, iletişimi biraz da görsel olarak anlama gayesiyle çift ana dal olarak ise İletişim ve Tasarımı bölümünü okudu. Üniversite eğitiminin başından itibaren hem çeşitli ajanslarda hem de markalarda staj yaparak farklı deneyimler elde etme şansı buldu.

Mezun olduktan sonra Publicis Groupe’da yer alarak kreatif ve strateji süreçlerini öğrenme ve deneyimleme fırsatı buldu. Honda, Vestel, YemekSepeti, Pharmaton, Türk Hava Yolları ve P&G gibi çeşit çeşit marka ile çalıştı.

Onun için insanı anlamanın heyecanı giderek büyüyor ve kariyerine her gün yeni sorular sormanın, her gün farklı cevaplar bulmanın ve aklında bile gelmeyecek konularda bilgi sahibi olmanın heyecanıyla devam ediyor.

Spotify’da çalma listesi hazırlarken takım elbiselerini giyiyor, mutfaktayken mutlaka önlüğünü takıyor, çünkü yaptığı işi ciddiye alıyor. Son günlerde ise günde en az iki litre su içmeye çalışıyor.

Gelecekte kendini aynı heyecan ve tutkuyla soru sorarken, öğrenirken ve cevap ararken hayal ediyor.