AZAT GÜL

Azat Gül

1981’de İstanbul’da doğdu. Beyoğlu’nda büyüdü.

2000’de Galatasaray Lisesi Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sosyal bilimler, reklamcılık ve pazarlama iletişimi eğitimi aldı. 2005’te mezun oldu.

Akıcı bir şekilde Fransızca ve İngilizce konuşur, İspanyolca bilgisiyle de hayatta kalır.

Lise yıllarında fotoğrafçılık ve rehberlik yaparak para kazandı. Üniversite yıllarında animatörlük yaptı, konserler düzenledi, çeşitli festivallerin organizasyonlarında çalıştı. Pazarlama dünyasına Mavi Jeans’te adım attı.

Ardından Türkiye’nin önde gelen network ajanslarında önce çömez, sonra da kıdemli reklam yazarı olarak stratejistlerle kafa kafaya vererek kampanyalar yarattı. Grey, BBDO, Leo Burnett Paris, Ogilvy ve Team Red’de çalıştıktan sonra 2,5 yıl boyunca dijital reklam ajansı Alafortanfoni’nin kreatif direktörlüğünü yürüttü.

Otomotiv, telekomünikasyon, bankacılık ve finans, elektronik, ev araç ve gereçleri, inşaat, enerji, ev bakımı ve temizlik, kozmetik, turizm, ulaşım, eğlence, medya ve yayın, kültür ve sanat, emlak, perakende satış, e-ticaret ve moda kategorilerinde pek çok markaya hizmet verdi.

13 yıllık entegre pazarlama iletişimi deneyimi var. Bu süre zarfında, beraber çalıştığı ekiplerle ulusal ve uluslararası ölçekte 40’tan fazla yaratıcılık ve verimlilik ödülü kazandı.

Gözlem yapma, dinleme, hikaye anlatma, içgörü ve pazarlama sorunlarına çözüm bulma uzmanlık alanlarıdır.

Jules Verne ile tanıştığı ilk andan itibaren tutkusu seyahattir: Şimdilik 6 kıtada, 1000’den fazla şehre ayak basmıştır, Türkiye’ninse neredeyse tamamını gezmiştir.

Azat iyi okur, tangoda fena değildir, düzenli spor yapar, sörf yapmaya gayret eder, güzel yer içer; ayrıca satranç ve tavlada üstüne yoktur.

Ömrü boyunca kıvanç duyacağı iki olay, 4 kişiye okuma yazma ve Türkçe öğretmesi ile kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi ve mağdurların rehabilitasyonu alanlarında faaliyet gösteren İMDAT Derneği’nin kurucularından olmasıdır.

Azat, 2014’te “Creative Strategy Partner” olarak Behavior Institute'e katıldı. Bu aralar bir ayağı New York’ta, bir ayağı İstanbul’dadır.

En büyük hayali uzayda yolculuk etmektir.