ASLI TORAMAN

Aslı Toraman

Ağustos 1993’te İstanbul’da doğdu.

Lise yıllarında sosyal yardım için Urfa ve Ghana gibi yerlere giderek çocuklara İngilizce/Matematik öğretip, onlara yapılacak okul için tuğlalar yaptı.

Milano’da Bocconi Üniversitesi’nde İşletme bölümünden 2016 yılında mezun oldu. İşletme okusa da “Pazarlama Psikolojisi” ve “Sosyoloji” gibi seçmeli dersler alarak asıl ilgili olduğu “insan” konusunda kendini geliştirdi.

Bitirme tezini “İnsanların Para Harcama Şekillerine Göre Bağış Yapma Davranışları” üzerine yazdı. İnsanların algılarını anlamayı ve gözlem yapıp insan incelemeyi çok sevdigi için, 2017 başlangıcıyla Behavior Institute ailesine katıldı.

Müziğe, sinemaya, kitaba, fotoğrafa, doğaya, kahveye ve ailesine aşıktır. Ögrenmeye ve hayal kurmaya bayılır. İstanbul’la ilgili bir blog için yazı yazıp aynı blogun Instagram hesabı için fotoğraf koyar. İstanbul’da değilse, onu daha önce gitmediği bir yerde görmeniz çok olasıdır.

En büyük hayali ilerde, gezip gördüğü yerlerdeki çektiği fotoğraflarla o bölgedeki ihtiyaç halindeki çocuklara yardım sağlamaktır. Aynı zamanda İspanyolca öğrenmek şimdiki birinci önceliğidir.